Tesco mobile podstatne zlepšuje kvalitu hovorov, zákazníkom zapol službu VoLTE

Tesco mobile podstatne zlepšuje kvalitu hovorov, zákazníkom zapol službu VoLTE

Publikované

BRATISLAVA 1. február 2024 – Značkový operátor Tesco mobile vylepšuje pre zákazníkov kvalitné spojenie mobilných volaní. Zákazníci už môžu volať aj cez široko dostupnú 4G sieť prostredníctvom služby VoLTE s kompatibilným zariadením a povolenou službou v nastaveniach svojho telefónu.

Technológia VoLTE (Voice over LTE) umožňuje prenos volaní prostredníctvom 4G LTE siete. Jej výhody spočívajú v zlepšení kvality zvuku hovoru a tiež rýchlosti spojenia s druhou stranou. Zároveň počas využívania služby VoLTE môžu zákazníci aj naďalej surfovať v rýchlych 4G a 5G sieťach. Služba VoLTE je nezávislá od používania dát, zákazník ju môže využívať automaticky, ak má vhodné zariadenie, ktoré túto službu podporuje a zároveň ju má povolenú v nastaveniach svojho telefónu.

Služby značkového operátora Tesco mobile využívajú zákazníci v špičkovom pokrytí 2G, 4G aj 5G sietí od O2. Rýchla 4G sieť je dostupná takmer pre každého (vyše 97 % ľudí) a špičkové pokrytie najmodernejšej 5G siete od O2, ktorú využíva aj Tesco mobile, presiahlo koncom minulého roka už 70 % hranicu.

 


Tesco mobile je partnerským produktom spoločností TESCO STORES SR a O2 Slovakia. Predaj sa uskutočňuje v predajnej sieti Tesco a spoľahlivosť poskytovaných služieb je zabezpečená využívaním siete O2 Slovakia. Tesco mobile bol uvedený na telekomunikačný trh v decembri 2009, odkedy nadväzuje na úspešné pôsobenie v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska a v Írsku. V súčasnosti pôsobí aj v Českej republike. Tesco mobile sa na Slovensku primárne orientuje na poskytovanie predplatených služieb. Viac na www.tescomobile.sk.